Cięcie laserem Leszno

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami, wysyłając wiadomość lub zadzwoń, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Obróbka specyficznych materiałów (szczególnie tych wytrzymałych i mało elastycznych) wymaga zastosowania specjalnych technik, które są w stanie przynieść oczekiwany efekt. Jedną z nich jest cięcie laserem. Leszno to miasto, w którym również na szeroką skalę można wykorzystywać ten sposób obróbki. Polega on na przecinaniu lub dzieleniu materiału przy użyciu skoncentrowanej wiązki światła laserowego.

Usługi cięcia laserem w Lesznie na szeroką skalę wykorzystywane są ze względu na potrzeby przemysłu czy rzemiosła. Dokładne działanie lasera znajduje również zastosowanie w laboratoriach, gdzie konieczne jest zachowanie dużej precyzji.

To właśnie precyzja stanowi najlepsze określenie naszej pracy. Jesteśmy dokładni i sumienni, ponieważ wiemy, że wykorzystywana przez nas metoda obróbki daje ku temu możliwość. Obecnie nie ma innej techniki, która pod względem dokładności działania dorównywałaby cięciu laserowemu. Leszno to miasto, w którym na co dzień działa wiele firm korzystających z różnorodnych materiałów wymagających obróbki. Z kolei spore doświadczenie pozwala nam realizować zlecenia na życzenie wielu klientów biznesowych.

Laserowe cięcie, Leszno – doskonała precyzja

Cięcie laserem w Lesznie na szeroką skalę wykorzystuje się przede wszystkim w obróbce metali. Trudno się temu dziwić, szczególnie biorąc pod uwagę to, jak specyficzny jest to materiał. Znajduje on zastosowanie w wielu dziedzinach gospodarki ze względu na wysoką wytrzymałość. To z jednej strony zaleta, jednak z drugiej przynosi dodatkowe trudności w trakcie obróbki. Metalowe elementy są odporne na tradycyjne metody, a problem staje się jeszcze poważniejszy, jeśli wycięte mają zostać bardzo małe elementy. W takich sytuacjach jedynym pewnym rozwiązaniem staje się skorzystanie z usług cięcia laserem w Lesznie.

Skoncentrowana wiązka laserowa jest bardzo cienka, dlatego może precyzyjnie wycinać określone kształty. Sposób obróbki oczywiście ustalamy indywidualnie z klientem, jako że efekt pracy musi odpowiadać początkowym założeniom. Dzięki wykorzystywaniu nowoczesnej techniki laserowego cięcia w Lesznie jesteśmy w stanie wykonać nawet skomplikowane wycięcia, złożone z wielu małych elementów. Takich efektów nie da się uzyskać innymi metodami.

Leszno – cięcie laserem na najwyższym poziomie

Nowoczesna technologia cięcia laserowego w Lesznie umożliwia dokładne i precyzyjne cięcie metalu niezależnie od jego grubości czy kształtu, a także minimalizuje konieczność planowania dalszej obróbki.

Samo cięcie przy użyciu lasera to proces wieloetapowy. Z tego względu musi zostać przeprowadzony z ogromną dbałością o każdy szczegół. Wszystko zaczyna się od przygotowania materiału, który jest umieszczany na blacie roboczym specjalnej maszyny przeznaczonej do cięcia laserowego. Następnie przy pomocy programu komputerowego steruje się ruchem stołu, który przesuwa metal wzdłuż osi X i Y, podczas gdy głowica lasera przemieszcza się wzdłuż osi Z, tym samym przecinając materiał.

Głowica lasera jest wyposażona w nowoczesny układ optyczny, dzięki któremu możliwe jest skupienie wiązki światła laserowego na małym obszarze metalu, powodując jego nagrzanie oraz topnienie. W ten sposób podczas cięcia laserowego w Lesznie powstaje idealnie czysta i gładka linia cięcia – wolna od zarysowań, zgięć lub innych defektów.

Usługi cięcia laserem, Leszno – nowoczesna obróbka materiału

Cięcie laserem w Lesznie jest bardzo często wybieraną techniką obróbki metali, ponieważ oferuje powtarzalne, identyczne rezultaty. Jest to szczególnie przydatne przy produkcji wielu takich samych elementów. Jednocześnie proces cięcia laserowego przebiega bardzo szybko, co pozwala na zwiększenie wydajności produkcji i skrócenie czasu potrzebnego na zrealizowanie usługi od początku do końca.

Podczas laserowego cięcia możemy także zminimalizować ilość odpadów materiałowych, ponieważ wiązka precyzyjnie przecina tylko niezbędne fragmenty. Wysoki poziom automatyzacji procesu sprawia, że w ramach naszej pracy nie ma miejsca na niepotrzebne błędy czy odstępstwa od normy.

 
pl_PL